Pro mládež

Jsme mladí, pohlední , sexy a umíme anglicky

QR kód
Pro mládež

QR kód Volby 2021

  • Jsme mladí, pohlední, sexy a umíme anglicky
  • Trochu citátů : Komenský, Einstein, Werich, Platón a Trochu názorů
  • Programové teze KSČM pro volby do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2021

  • Co se povedlo a nepovedlo
  • Aktuální témata: Bydlení a vzdělávání
  • Což takhle dát si ...: Trochu ostřejšího humoru/nehumoru z internetu • Užitečné informace, programy, odkazy • Zajímavé (Zajímavosti, cestování a další) • Dejte si vybranou četbu zdarma • A k tomu trochu jazyků a češtiny • Dejte si trochu PC a androidu


Přesný čas:

Jsme mladí, pohlední, sexy
a umíme anglicky

Prostě : Super & COOL & In

Neptejte se, co pro vás může vaše zem udělat.



Zeptejte se, co můžete udělat pro svou zemi!

John Fitzgerald Kennedy
( v nástupním projevu 1961)

Angličtina Shakespearova a Masarykova

Historický vývoj ...

Aktuální ...

Trochu z historie: Sir Francis Drake (asi 1540, Tavistock - 28. ledna 1596, Portobelo) byl anglický korzár, mořeplavec, viceadmirál, politik, obchodník s otroky. ... Roku 1580 zakotvil v Plymouthu s lodí plnou španělského bohatství. Dostalo se mu zprvu zdrženlivého přijetí, ale jelikož válka byla tak jako tak na spadnutí, královna Alžběta I. kořist přes protesty španělského velvyslance přijala a roku 1581 pasovala Drakea na rytíře. Později se stal dokonce členem parlamentu.

Trochu citátů:
Komenský  + Einstein
+ Werich + Platón

  • Jan Amos Komenský pravil: "Hlava není nádoba, kterou lze něčím nakrmit, ale lampa, kterou je záslužné rozsvítit"
  • Albert Einstein také řekl: "V ten okamžik, kdy se přestaneme učit, začneme umírat."
  • A také něco k tomu řekl Mireček ...
  • Z čehož plyne, že se musíme učit furt a furt, abychom nenatáhli brka dřív, než stihneme zmoudřit.
  • Mládí biologické neosvobozuje od blbosti a hlouposti, stejně jako stáří nezaručuje moudrost. Jsou blbí dědkové a hloupé děti.
  • Jestliže neumíš naučíme, jestliže nemůžeš pomůžeme ti, jestliže nechceš nepotřebujeme tě.
  • Jakmile se z mládí začne dělat zásluha je to špatné. Protože každej blbec - starej - byl taky jednou mladej blbec.
  • Když rozum nad něčím zůstane stát, o to rychleji se pak rozběhne. Rozum, který zůstane stát, je v pořádku. Nesmí si lehnout.
  • Je zvláštní, že parodovat je snazší, než stvořit parodované.
  • Dobré není jen to, co je nové. Nové je naopak to, co je dobré.

Platón (řecky Πλάτων, latinsky Plato, 427 př. n. l. - 347 př. n. l.): "Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem."

Trochu názorů

Pojďte s námi volit č.18
a řekněte o nás svým kamarádům

Pro váš mobil

Programové teze KSČM pro volby
do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2021

ŠANCE ZAČÍT ZNOVU A LÉPE

Prožíváme jedno z nejhorších období v novodobých dějinách naší vlasti. Pandemie omezila náš život i naši svobodu a výrazně zhoršila životní podmínky mnoha obyvatel. Nejhůře zasáhla ty, kteří i dříve přežívali od výplaty k výplatě a v důsledku protipandemických opatření jim nyní prostředky nestačily ani na zcela základní životní potřeby pro ně i jejich děti. Mnozí občané, včetně drobných i středních podnikatelů, se zadlužili či přímo krachují. Někoho pandemie přiměla nezištně pomáhat, ale pro jiné je pandemie naopak zdrojem rekordních zisků.

KSČM v uplynulém období vyvíjela tlak na vládu s cílem pomoci občanům s řešením jejich problémů, které krize prohloubila. Podařilo se jí prosadit např. zvýšení prostředků na zdravotnictví (i na nákup vakcín) a na sociální služby, na zvyšování důchodů, na obecní bydlení, opravy a vybavení základních i mateřských škol, na zvýšení mezd učitelů, hasičů i policistů, na vědu, výzkum i vysoké školy, na opravy silnic, boj se suchem i povodněmi, na obnovu po kůrovcové kalamitě aj. KSČM prosadila také zvýšení přídavků na děti a náhradního výživného. Mezi její podmínky pro toleranci vlády patří i převod vlastnictví vodovodních sítí do rukou obcí, krajů a státu, pětitýdenní dovolená pro zaměstnance, zřízení komerční banky s rozhodujícím podílem státu či zavedení jednotné jízdenky na železnici. KSČM podporovala takové kroky, které by přispěly k řešení pandemie a jejích následků, zejména cestou co nejrychlejšího očkování, co nejširšího testování a účinné podpory zdravotnictví, ale odmítla kroky chaotické a nepromyšlené, včetně toho, že místo skutečně rozsáhlého testování vláda jen rozšiřuje omezení, včetně uzavření nižších tříd základních škol.

Období pandemie nám dalo i možnost začít přemýšlet o novém a lepším směřování. Zaleží teď pouze na nás všech, jakou cestu si zvolíme, zda to skutečně bude cesta, která přinese jistotu, bezpečí a důstojné životní podmínky pro všechny. Za současnou krizi nesmí v budoucnu platit běžní občané ani drobní a střední podnikatelé. Je nutné co nejdříve nastartovat ekonomiku, pomoci lidem, rodinám i podnikatelům. K tomu jsou nezbytné státní investice, na které je potřeba získat prostředky.

Za těchto podmínek je nutné, aby na to přispěla i ta velká podnikatelská, nadnárodní uskupení, která dosud jen kořistila z naší země i práce jejích občanů - a mnohá z nich i v době krize. Proto považujeme za zásadní posílit roli státu a prosadit zvýšení daní těm nejbohatším a zastavit odliv peněz z naší země včetně převodů do daňových rájů. Podnikatelé, kteří odvádějí daně a zisky do zahraničí, musí žádat podporu v těchto státech, nikoli u nás.

Pro naše výrobky potřebujeme nová odbytiště, pro naši práci potřebujeme mír a stabilitu, a k řešení současných i budoucích problémů potřebujeme místo nepřátelství skutečnou spolupráci. Odmítáme se nadále podílet na válečných misích, odmítáme provokace vůči jiným zemím.

KSČM předkládá své programové teze, které jsou východiskem k řešení problémů české společnosti. Jako strana, jejímž strategickým cílem je socialismus, usilujeme o zásadní změnu poměrů v České republice ve prospěch většiny jejích obyvatel.

Klikněte si na jednotlivé kapitoly

Co se povedlo a nepovedlo

Část rozhovoru Haló novin s poslancem Jiřím Valentou, kandidátem KSČM ve volbách do Poslanecké sněmovny v Plzeňském kraji - 20. 8. 2021 - https://www.halonoviny.cz/articles/view/55775551

Vraťme zemi bohatství a lidem spravedlnost

Oproti předchozím obdobím se to současné lišilo mj. právě tím, že KSČM tolerovala menšinovou vládu ANO a ČSSD. Už jste se o tom částečně zmínil, jak byste ale tuto spolupráci zhodnotil?

Na počátku volebního období naše »tolerance« vládě přinášela poměrně dobré výsledky. Zcela odmítám názor, že jsme kabinetu vycházeli ve všem automaticky vstříc! Ke každému vládnímu návrhu zákona, či ke každé novele, jsme po projednání v poslaneckém klubu přistupovali zcela individuálně, a i proto se stávalo, že jsme některé vládní návrhy, které byly již od samého počátku zjevně prolobbované, nebo silně asociální, odmítli. S postupem doby jsme však byli nuceni se od vlády emancipovat mnohem razantněji, neboť dohody o společném postupu ve Sněmovně byly Babišem a některými dalšími ministry, či ministryněmi, stále častěji porušovány a efektivita naší podpory při obhajobě volebního programu KSČM tak rychle klesala. Kdybych se měl vyjádřit lapidárně, tak jsme »Babišovu« vládu nechtěli »položit« snad již jen proto, že nic lepšího Sněmovna, ve svém stávajícím politickém rozložení, bohužel nabídnout občanům nemohla. Ke konci volebního období, kdy nás koaliční ministři podváděli prakticky denně, jsme již byli dokonce rozhodnuti, že při jakémkoliv vyvolání hlasování o důvěře vládě bychom pro ni již nehlasovali a podpořili bychom spíše vznik vlády menšinové, úřednického kabinetu, nebo i variantu předčasných voleb.

Připomeňte čtenářům, co se poslancům za KSČM podařilo díky této spolupráci prosadit?

Musím předeslat, že primárním politickým úspěchem KSČM v tomto volebním období byl její přímý vliv na každoroční sestavování státního rozpočtu. A na čem jsme se tedy podíleli konkrétně? Tak například, s účinností od ledna 2021 se, po našem tlaku, zvýšila základní sazba minimální mzdy o 600 Kč, a to až na 15 200 Kč za měsíc, přičemž na začátku volebního období se její výše pohybovala ještě na hranici 11 tisíc korun. Došlo i k navýšení důchodů, kdy průměrná penze nyní již převyšuje hranici 16 tisíc korun. Senioři dostanou v roce 2022 o 300 Kč měsíčně více, než činí zákonem stanovená valorizace, i když KSČM navrhovala dokonce 500 Kč měsíčně. V posledním roce volebního období došlo také k navýšení příspěvku na zdravotnictví o 7 mld. Kč, mj. na nákup vakcín, navýšení náhradního výživného na nezaopatřené děti o 445 mil. Kč, zvýšení přídavků na děti o 2,7 mld. Kč nebo například navýšení příspěvku na aktivní politiku zaměstnanosti o 1,7 mld. Kč. I v loňském roce jsme do státního rozpočtu prosadili vlastní návrhy, a to např. 1,75 mld. Kč na odměny pro zaměstnance ve zdravotnictví a sociálních službách, 200 mil. Kč na odměny pro zaměstnance dětských domovů, nebo 300 mil. Kč pro dovybavení regionálního školství digitálními učebními pomůckami. Po velkém tlaku KSČM a současně obrovském odporu pravicových stran došlo ve Sněmovně ke zrušení tzv. karenční doby, což prakticky znamenalo, že se ČR opětovně vrátila k modelu, kdy se proplácejí nemocnému první tři dny jeho pracovní neschopnosti. Po celé volební období jsme vyvíjeli snahu o nápravu nedobrého stavu ve státních podnicích, jakým je např. Česká pošta, nebo tristní situace ve veřejnoprávních médiích, zejména v České televizi. Zde dlouhodobě dochází k neobjektivitě, nevyváženosti, tendenčnosti či protěžování některých politických subjektů, a to zejména v oblasti zpravodajství a publicistiky. KSČM byla nejintenzivnějším sněmovním kritikem tohoto stavu, stejně jako neprůhledného a neefektivního hospodaření největšího veřejnoprávního média v zemi. Jako první politický subjekt komunisté ve Sněmovně veřejně interpelovali vládu ČR s požadavkem na vymáhání válečných reparací na Německu, a to ve výši 15 000 mld. Kč. Striktně jsme odmítali restituce kolaborantským šlechtickým rodům, nebo jsme také intenzivně usilovali o otevření otázky zrušení uznání samostatného Kosova Českou republikou. Jako jediní jsme trvale akcentovali požadavek na zdanění finančních náhrad za nevydaný církevní majetek v rámci tzv. církevních restitucí. Zapomenout nelze ani na prosazení vlastního návrhu usnesení Sněmovny, ve kterém stálo, že v 90. letech docházelo v naší zemi k obrovským privatizačním podvodům, a že vláda by měla předložit příslušnou legislativu k prodloužení promlčecí doby k těmto zločinům. A pokračovat bych mohl i dále, podařilo se nám toho skutečně hodně, otázkou ale bohužel zůstává, zda jsme to také dokázali vždy odpovídajícím způsobem veřejnosti odprezentovat! Nejde však jen o to, uspět s nějakými návrhy, ale také některým zabránit v jejich schválení.

Můžete říct, k přijetí jakých změn díky vám nedošlo?

Do jisté míry jsme úspěšně negovali pravicovou propagaci aktivit Sudetoněmeckého landsmanšaftu, či projevy antiruské a antičínské hysterie. Díky našemu vystupování začali o morální správnosti a efektivitě českých vojenských misí pochybovat i někteří další zákonodárci. Poměrně často, a domnívám se, že i úspěšně jsme zpochybňovali samotné členství ČR v Severoatlantickém paktu. Svým aktivním odporem jsme uhájili výši důchodů pro tzv. podporovatele a protagonisty »předlistopadového období«, na které předvolebně a populisticky zaútočily některé pravicové subjekty bez ohledu na fakt, že segregace skupin obyvatelstva na základě kolektivní a také často velice sporné viny, je nepřijatelná.

U kterého z návrhů poslanců KSČM vás nejvíce mrzí, že se ho nepodařilo prosadit?

V poslední době jsme se neúspěšně snažili prosadit do zákoníku práce pět týdnů dovolené pro všechny. Stejně tak nás mrzí i fakt, že nedošlo k již zmíněnému zdanění finančních náhrad církvím a církevním společnostem za státem nevydaný majetek. Osobně mě také velice mrzí, že se mi nepodařilo prosadit dvojí sněmovní odmítnutí Zpráv o činnosti a hospodaření ČT, po kterém by byla nucena odstoupit Rada ČT a potažmo i management, včetně generálního ředitele. Nechybělo však mnoho a podařilo by se to, nebýt jednoho z mnoha podrazů Andreje Babiše, který před závěrečným hlasováním zcela překvapivě vydal svému klubu pokyn hlasovat pro schválení zpráv, ačkoli do té doby se proti ČT veřejně, velice silně a pejorativně vymezoval.

Aktuální témata
Bydlení a vzdělávání

--------------------------------------------------------

Bydlení

I. Důstojný život pro všechny -
1. kapitola Programových tezí KSČM pro volby do PS PČR v roce 2021

d) Dostupné a kvalitní bydlení pro všechny

KSČM BUDE PROSAZOVAT

  • Státní program výstavby státního, obecního a družstevního bydlení, zejména dostupných bytů pro mladé rodiny nebo pro osamělé seniory. Je reálné stavět až 40 000 bytů ročně, z toho nejméně 5000 družstevních bytů s účastí měst (město poskytne pozemek, získá za něj byty).
  • Dlouhodobou koncepci bydlení jako povinnou součást rozvoje každé obce (zahrnující i spolupráci s družstvy a závazky developerů vůči obci - povinnost poskytnout část bytů obci).
  • Snížení nájemného zejména v obecních bytech s cílem vyvolat tlak na odstranění přemrštěných cen, obecní nájemné by mělo být ekonomické, bez tržního zisku.
  • Objektivizaci cenových map v každé obci i pro potřeby ochrany přiměřeného nájmu - stanovit místně obvyklé náklady na správu bytových domů jako závazný podklad pro určování výše nájemného.
  • Kvalitní zákon o dostupném bydlení včetně systému sociálního bydlení za sociální nájemné.
  • Zdanění kšeftování s byty - výrazně progresivní daň z druhé a dalších nemovitostí kolaudovaných k trvalému bydlení (nikoli k vlastnímu bydlení majitele, ale k dalšímu pronájmu za účelem zisku) a z nevyužívaných stavebních pozemků.
  • Vyvlastnění nevyužívaných a dlouhodobě chátrajících budov ve prospěch obcí, s cílem jejich využití pro výstavbu obecních bytů či jiných veřejně prospěšných zařízení sloužících občanům.
  • Možnosti daňových úlev např. na zateplení bytových domů, zvýhodněných půjček mladým a novomanželům na výstavbu bytu, popř. nevratných půjček na vybavení bytu v případě narození dítěte.
  • Dlouhodobé chráněné bydlení v domech s pečovatelskou službou a domovech pro seniory.
  • Zlepšení nabídky dostupného bydlení bez diktátu bank a developerů, tj. podpora zejména obecní a družstevní bytové výstavby (25 až 40 tisíc bytů ročně s podporou komplexního státního programu).
  • Efektivní využívání evropských fondů pro rovnoměrný rozvoj regionů a výstavbu infrastruktury i bytovou výstavbu. Požadavek výjimky z Maastrichtských kritérií na veřejné investice do dostupného bydlení a jednoduššího čerpání financí z EU pro veřejné i neziskové organizace zajišťující dostupné bydlení.
  • Soustředění podpory bydlení do resortu MMR a Státního fondu podpory investic, včetně prostředků z podpory Zelená úsporám ze Státního fondu životního prostředí. Využít také zákon o podpoře výstavby družstevních bytů ze Státního fondu rozvoje bydlení.
  • Zápis nájmu družstevních bytů do katastru nemovitostí. Družstevní bydlení je mnohem výhodnější, ale až 25 % bytů v domech patřících společenství vlastníků se pronajímá.

--------------------------------------------------------

Vzdělávání

.

II. Pro štěstí a budoucnost dětí

Chceme, aby všechny děti vyrůstající v naší krásné zemi prožily šťastné dětství, bez strachu, studu a ponížení.

Naší prioritou je dostupnost a kvalita vzdělávání, ale i dostupnost zájmových, sportovních a jiných mimoškolních aktivit. Chceme ochránit děti před šikanou, vzrůstající kriminalitou a návykovými látkami. Garance státu za kvalitní, dostupné a bezplatné vzdělávání na všech stupních škol by měla být samozřejmostí.


KSČM BUDE PROSAZOVAT

  • Zvýšení podílu veřejných výdajů na veřejné vzdělávání (6 % HDP)
  • Financování soukromých a církevních škol z vlastních zdrojů jejich zřizovatelů, s výjimkou technických škol a učilišť zřízených zaměstnavateli s cílem zajistit chybějící kvalifikované zaměstnance.
  • Podporu projektů zabývajících se prevencí i důsledky kyberšikany.
  • Zpřísnění postihů za všechny formy psychické i fyzické šikany na základních i středních školách a učilištích. Zařazení kyberšikany a sexuálního obtěžování dětí na sociálních sítích do trestního zákoníku.
  • Navyšování platů a zlepšování pracovních podmínek pro pedagogické i nepedagogické pracovníky škol včetně učitelů v oblasti odborného výcviku.
  • Zrušení poplatků za pobyt v mateřské škole, školní družině a školním klubu.
  • Zrušení poplatků za školní kroužky.
  • Učebnice a základní pomůcky na základních a středních školách a učilištích zdarma.
  • Bezplatné obědy v mateřských školách a na prvním stupni základních škol.
  • Vstup do galerií a muzeí pro žáky a studenty zdarma.
  • Vnitřně diferencovanou základní školu s jednotnými osnovami a ročníkovými výstupy.
  • Postupný útlum víceletých gymnázií.
  • Digitalizaci školství, včetně odpovídající přípravy budoucích i současných učitelů.
  • Internet zdarma pro školy a domácnosti s dětmi (každý žák 3. třídy obdrží tablet - účelově na to vázat finance z operačního programu EU pro Covid).
  • Investice do ICT na školách, zasíťování všech škol, vybavení tříd počítači, interaktivními tabulemi a další technikou; navázání na příklady dobré praxe z distanční výuky a na nabyté zkušenosti s využíváním IT technologie ze strany žáků i učitelů pro modernizaci a budoucnost vzdělávání, zajištění technického vybavení dětem ze sociálně slabších rodin i po skončení pandemie.
  • Poskytování sociálních a prospěchových stipendií.
  • Podporu a zvýšení prestiže technického, učňovského školství, podporu malých a středních podnikatelů, kteří se budou podílet na praktické přípravě učňů.
  • Finanční, materiální a personální zajištění výuky předmětu technika/školní dílny na základních školách.
  • Výchovu dětí a mládeže k vlastenectví i ke zvládání krizových situací.
  • Podporu speciálních škol, přehodnocení inkluze, podmínky pro asistenty na školách.
  • Snižování administrativy ve školách i školských a poradenských zařízeních.
  • Cílené sladění struktury učebních i studijních oborů s potřebami pracovního trhu.
  • Podporu vysokých škol, vědy a výzkumu.
  • Navýšení kapacity ubytování na vysokoškolských kolejích.
  • Vytváření podmínek pro celoživotní vzdělávání, podporu vzdělávání třetího věku jak v prezenční, tak i ve virtuální formě.
  • Dostupnost zájmové, kulturní a sportovní činnosti pro všechny generace, podporu základních uměleckých škol a domů dětí a mládeže.
  • Výstavbu a zřizování jeslí a rozšíření kapacit v mateřských školách, zachování malotřídek a menších škol v obcích.
  • Podporu organizací aktivně pracujících s mládeží.
  • Opětovné otevření otázky návrhu zákona o českém jazyce s cílem uchovat jeho bohatství pro budoucí generace.

Tohle asi neznáte - 11 vítězných bitev
a Jan Žižka ve společnosti George S. Pattona


100 Greatest Generals
in History

video z roku 2019 v čase 3:28

Top 100 Greatest Generals In History

video z roku 2021 v čase 3:23

Což takhle  dát si ...

---------------------------------------------------------------------

Trochu ostřejšího humoru/nehumoru z internetu

-----------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

Zajímavé (Zajímavosti, cestování, videa a další)
Podsekce: Zajímavosti (
Google Arts & CultureElbphilharmonieRotunda sv. Václava na MatfyzuSan Francisco Cable Car The Gotthard Base TunnelTechnická muzea (doma i ve světě)

prostředí programu CALIBRE
prostředí programu CALIBRE

          Dejte si vybranou četbu zdarma
Na webu databazeknih.cz je k dispozici ke stažení 1707 eknih z Městské knihovny v Praze
Nainstalujte si program Calibre - verze 5.27.0 (64bit) - Freeware - Uživatelská příručka Calibre (v češtině) - Calibre je správce knihovny e-knih. Může zobrazovat, převádět a katalogizovat e-knihy ve většině hlavních formátů e-knih. Může také komunikovat s mnoha čtecími zařízeními e-knih. Může přejít na internet a načíst metadata pro vaše knihy. Může stahovat noviny a převést je na e-knihy pro pohodlné čtení.

------------------------------------------------------

Trochu jazyků a češtiny

Místo úvodu: Das ganze tschechische Folk ist eine Simulantenbande
- přehrát 0:19

Anglicky

Španělsky

Italsky

Rusky + čínsky

Bna jazyků otevřená - JazykyPísničky ve dvou jazycích • Písně s textem • Řeč • Zajímavé • Historické fotky a angličtina
--------------------------------------------------------

Překlady on-line • On-line slovníky • Čeština (Internetová jazyková příručka • Lidový slovník pro chalupáře • Český jazyk •Čeština neoficiální a nespisovná ) • Živý jazyk ( Angličtina - Němčina - Francouzština - Italština - Španělština - Ruština) Jazykový rozcestník

Anglicky + německy + francouzsky

------------------------------------------------------

Dejte si trochu PC a trochu androidu

Práce 24 hodin denně